Pide Fırını, Seyyar pide FIrını
  • Seyyar Pide Fırını ve Kara Fırın

    Seyyar Pide Fırını ve Kara Fırın

    Seyyar Pide fırını ile kara fırın tabir ettiğimiz geleneksel yöntemlerle tuğladan örülerek hazırlanan fırınların müşteri kitlesi genel olarak ayrıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BÜYÜKASLIM SANAYI SİTESİ HACIYUSUF MESCİD MAHALLESİ

GÜRHANLAR SOKAK NO:11/H KARATAY/KONYA

Tel-Fax : +90 332 260 00 89
Cep Tel : +90 532 762 54 93
Cep Tel : +90 533 775 24 13 

 

Seyyar Pide fırını ile kara fırın tabir ettiğimiz geleneksel yöntemlerle tuğladan örülerek hazırlanan fırınların müşteri kitlesi genel olarak ayrıdır. Bununla birlikte kara fırınların Zemin katta yer alma zorunluluğu bununla beraber pide fırını ruhsatına haiz özel dükkanlarda yer alması gerektiği, konu ile ilgili kara fırın kullanıcılarını da seyyar pide fırınına yönlendirmektedir.

Kara fırın ile ilgili baca problemi ve sadece odun kullanması sebepli çevre kirliliği problemi söz konusudur. Bunun yanında ağır ve sabit olması da zemin katta yapılması zorunluluğunu getirmektedir. Oysaki Seyyar pide fırınları taşınabilmekte, elektrik, doğalgaz, tüp gibi temiz enerji kaynakları kullanabilmekte böylece binanın istenilen katında yer alabilmektedir.

İstenildiği zaman kolayca yakılıp söndürülmesi kolaylık sağlamakta, bununla beraber iç kısmının tavanı dahil olmak üzere ateş tuğlası, ateş betonu gibi materyallerle örülü olması ve dış kısmında yalıtım yer alması ısıyı tutma ve lezzet açısından geleneksel fırınlara göre daha da avantajlıdır. 

İlk üretim maliyeti olarak kara fırın ne kadar ekonomik gözüksede dükkan değiştirme ve yakıt sarfiyatı konuları zamanla bu maliyetin teleafi edileceğini göstermektedir.

Bununla birlikte seyyar pide fırınları kara fırınlar kadar yer kaplamayarak, yer tasarrufu sağlamaktadır.

Firma olarak ve sektörümüzdeki genel intiba noktasında öngörümüz  ise kara fırın tabir ettiğimiz taş fırınların zaman içerisinde yasal düzenlemelerle birlikte tamamen kalkacağı noktasındadır.

Bununla birlikte, yüksek katlı sitelerde baca maliyeti hesaplandığında ilk kurulum bedeli olarakda seyyar pide fırını daha ekonomik olabilmtektedir.

Seyyar pide fırınlarımız, pide fırını olarak kullanılmasının yanı sıra, lahmacun fırını, pizza fırını, lavaş fırını ve simit fırını olarakda oldukça tercih edilmektedir. Firmamıza özel kullandığımız yalıtım ve iç kaplama yöntemleri ise FIRINSAN markasının özel olarak tercih edilmesini sağlamaktadır.

 


Etiket :pide fırını imalatı yapan firmalar, seyyar pide fırını,

Tüm Hakları Saklıdır.
2013

DATMEDYA